Drewniany dom pod Sanokiem

Drewniany dom pod Sanokiem

MÓWI WŁAŚCICIEL
Iza Szajna (Deco-Szuflada.blogspot.com)

Inspiracje... Uwielbiam przeglądać archiwalne magazyny wnętrzarskie w czytelniach lub w internecie. Inspirują mnie wnętrza łączące różne style, przedmioty, nowoczesność z historią. Intuicyjnie poszukuję wnętrz, w których żyją rodziny z dziećmi. Obserwuję wtedy sztukę wnętrzarskiego kompromisu w dostosowywaniu przestrzeni do potrzeb i gustów domowników. Lubię też wnętrza, w których meble i sprzęty są zdobywane lub wykonywane własnoręcznie. I zawsze zatrzymuję wzrok na pięknych fotografiach i aranżacjach.
Twoje potrzeby... Dużo światła. Nasz dom jest niski, salon ma okna od północy. W poprzedniej aranżacji mieliśmy ciemną podłogę, a na ścianach żółty, brąz i niebieski. Czułam się jak w piwnicy. Biel w moim domu pojawiła się naturalnie, bo po prostu potrzebowałam światła. Pomaga mi też w pracy twórczej - dzięki niej fotografowanie w domu jest łatwiejsze. Kiedy biel mi się nudzi w jakimś kącie - maluję pas ściany lub ją czymś zakrywam. Ale ostatecznie zawsze powracam do bieli.
Najlepszy pomysł... Otwarcie kuchni na przedpokój. Wyburzenie ściany i przesunięcie zabudowy kuchennej o kilkanaście centymetrów pozwoliło mi stworzyć większą i bardzo funkcjonalną przestrzeń kuchenną. Być może dla niektórych to kontrowersyjne, ale chyba nikt, kto nas odwiedza, nie ma wątpliwości, że ten pomysł jest bardzo trafiony. Dzięki temu kuchnia stała się jasna, gdyż doświetlają ją przeszklone drzwi z ganku oraz światło z okien pozbawionych zasłon. Dodatkowo powiększyliśmy też okno kuchenne. Nie musimy już palić światła rano, by przygotować śniadanie. Kolejny świetny pomysł, to przebudowa staromodnego kominka z piaskowca. Nadaliśmy mu bardziej nowoczesny kształt przy minimalnym nakładzie finansowym. Bardzo lubię też nasze łóżko z palet - nie zamieniłabym go na żadne inne. Doceniam także brak pralki w łazience, bo dzięki temu mam więcej miejsca.
Ulubiony przedmiot... Szuflady - bardzo stare, z oryginalnymi gałkami i uchwytami, odzyskane, uratowane. Pełnią rolę półek, skrzynek i pojemników. Mam ich sporo w moim domu i uwielbiam na nie patrzeć i z nich korzystać. Większość z pochodzi z rodzinnego domu moich dziadków i pradziadków.
Najgorszy pomysł... Jestem świeżo po długotrwałym, przemyślanym remoncie starego, drewnianego domu. Wiedziałam co i gdzie ma stanąć, jaki ma mieć kolor i z czego ma być zrobione. Remont miałam wykalkulowany do ostatniej złotówki. Pozostała tylko łazienka - beżowa, bez duszy. Stoi w niej regał - sentymentalna pamiątka z czasów studenckich. Na remont łazienki nie zostało nam finansów, ale w przyszłym roku odmienię ją samodzielnie. Na pewno będzie to spektakularna przemiana wykonana niskim kosztem.
15
Fotograf Iza Szajna
Źródło Deco-Szuflada
GDZIE? okolice Sanoka
KTO TU MIESZKA? Iza z mężem i córką
ILE METRÓW? 86 m2
Iza swój stary, drewniany dom ubrała w biel.Nie brakuje też wykonanych lub odnowionych przez nią mebli i sprzętów. Wszystkiego nauczyła się sama, a o tym jak sobie radzi z remontowymi wyzwaniami i majsterkowaniem przeczytacie na blogu Deco-Szuflada (deco-szuflada.blogspot.com).
Wczytywanie rekomendacji...