Kolorowy eklektyzm

Kolorowy eklektyzm

MÓWI WŁAŚCICIEL
Kasia, założycielka Radosnej Fabryki

Inspiracje... Lubimy prostotę, naturalne materiały i przedmioty z duszą. Wiele dekoracji wykonujemy własnoręcznie z surowców przyniesionych z lasu lub przywiezionych z wakacji. Zbieramy pamiątki rodzinne (jak choćby makatki zrobione przez babcię), ale też kupujemy sporo na targach staroci, np. w Radomiu, gdzie wprost odbiera nam rozum. Są rzeczy, które podrzucają nam znajomi, twierdząc, że u nas nie będzie im źle. Generalnie rzadko cokolwiek wyrzucamy, raczej przerabiamy przedmioty czy meble i dajemy im nowe życie.
Twoje potrzeby... Kontakt z naturą to nasza pierwsza potrzeba. Dlatego chęć posiadania ogrodu wpłynęła na decyzję o kupnie domu w otoczeniu stuletnich sosen. Latem spędzamy całe dnie w ogrodzie. Chłopcy nieustannie coś budują albo przekopują, a ja pielęgnuję kwiaty i warzywnik. Zimową aurę podziwiamy z górnej pracowni oszklonej z trzech stron.
Najlepszy pomysł... To rzecz wprawdzie zastana, ale bardzo nam przypadła do gustu. Mam na myśli możliwość przechodzenia z kuchni przez jadalnię, salon i pokój wypoczynkowy z powrotem do kuchni. Chłopcy chętnie pokonują tę trasę na hulajnodze.
Ulubiony przedmiot... Co chwilę pojawia się jakiś nowy przedmiot, który wprowadzamy na honorowe miejsce. Ulubione są w sumie wszystkie. Szczególny sentyment mamy do figury Maryi, którą znaleźliśmy w starej stodole. Zdobi ona parapet mojej pracowni. Dla mnie osobiście wielką wartość ma też odziedziczona po babci maszyna do szycia, która służy mi dziś za narzędzie pracy.
Najgorszy pomysł... Białe fugi i terakota w łazience. Latem wchodzimy z ogrodu boso do domu i fugi dawno już nie są białe.
22
Fotograf Piotr Antonów
GDZIE? w Radości
KTO TU MIESZKA? Kasia, Robert, Leon, Tymek, Olaf (w brzuchu)
ILE METRÓW? 170 m2
Kasia, Robert, sześcioletni Leon i trzyletni Tymon mieszkają w Radości, w domu który skończył 101 lat. Drużynę niedługo zasili Olaf. Dzięki wspólnej dla całej rodziny pasji do zbierania staroci wnętrze ma niepowtarzalny klimat. A dzięki talentowi Mamy do szycia – jest bardzo kolorowe. Zdobią go urocze poduszki, literki, namioty tipi i przytulanki jej roboty… Takimi dodatkami tworzonymi pod szyldami Radosna Fabryka i Pacz Kasia upiększyła już niejeden dziecięcy pokoik.
Wczytywanie rekomendacji...