Sielski dom architektki

 HolArt Studio
MÓWI ARCHITEKT
HolArt Studio
Wstępne założenia... Duży wpływ na wygląd wnętrza miało położenie domu. Dom znajduje się w pięknej okolicy, otoczony jest jabłoniami i dużą dawką zieleni, chciałam więc, by parter w naturalny sposób połączony był z ogrodem. Dom kupiliśmy z mężem w momencie, gdy bryła była już wybudowana, natomiast wnętrza nie były jeszcze rozplanowane. Kolejnym z założeń, był więc podział domu na strefy. Parter to strefa dzienna. Piętro zaś zarezerwowane jest dla rodziny – znajdują się tam trzy sypialnie oraz dla mnie – mam tam swoją pracownię.
Pomysł na mieszkanie... Chciałam, by wnętrze było przede wszystkim jasne i przestronne. Wykorzystałam neutralną kolorystykę, która jest doskonałym tłem dla dodatków. Dostosowuję je do pór roku, dzięki czemu, co jakiś czas mogę odmienić charakter domu. Postawiłam również na naturalne materiały, zwłaszcza na bielone drewno, które ładnie się starzeje. Całość koncepcji określiłabym jako przyjazny eklektyzm.
Najlepszy pomysł... Jestem zadowolona z wyodrębnienia detali we wnętrzu. Drewniane elementy konstrukcyjne standardowo wykonane z drewna sosnowego – schody, parapety, słupy - zostały pomalowane na biało. Dzięki temu zachowują neutralny charakter. Dobrym rozwiązaniem okazał się także drewniany taras – jest przyjazny i ciepły i już od początku kwietnia służy jako przedłużenie salonu.
Największe wyzwanie... Kolor okien zaproponowany przez dewelopera okazał się absolutną porażką. Brązowo – żółte ramy okienne nie pasowały do wnętrza i mocno ingerowały w jego charakter. Zdecydowałam, by przemalować je na biało. Teraz pasują idealnie!
25
Architekt HolArt Studio
GDZIE? Parcela
KTO TU MIESZKA? Architekta Anna Olga Chmielewska z rodziną.
ILE METRÓW? 160 m2
W domu Olgi jest sielsko i romantycznie. Można poczuć klimat prawdziwego wiejskiego domu. Konstrukcja to typowy „kanadyjczyk” – wykonana z naturalnych materiałów i wsparta na drewnianych słupach i belkach. Jego bryła inspirowana jest domami normandzkimi i powstała od podstaw w 2003 roku.
Wczytywanie rekomendacji...