zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Chłodny minimalizm

 Bask Grupa Projektowa
MÓWI ARCHITEKT
Bask Grupa Projektowa
Wstępne założenia... Właściciele marzyli o przestrzeni jasnej i przestronnej. Wnętrza miały być wygodne w utrzymaniu, praktyczne, dawać poczucie bezpieczeństwa. Oszczędne w swojej stylistyce i inspirujące. Jedną z potrzeb było wygodne miejsce, w którym mogliby się zrelaksować. Tę funkcję pełni strefa kominkowa, w której zaproponowaliśmy oszczędne rozwiązania - stalową wnękę na drewno chroniącą również część posadzki oraz fotel z podnóżkiem obity miękką wełnianą tkaniną, której ciemny kolor współgra z obudową kominka. Z praktycznych względów między korytarzem a kuchnią zlokalizowana została spiżarnia, dostępna z obu stron, co znacznie ułatwia wypakowywanie zakupów.
Pomysł na mieszkanie... Chcieliśmy stworzyć harmonijną i uporządkowaną przestrzeń za pomocą klarownych rozwiązań. Podkreśliliśmy funkcję poszczególnych stref domu, każda z nich ma też swój własny charakter, jednak przenikając się, tworzą spójną całość. Projekt miał odzwierciedlać osobowości inwestorów - to osoby pragmatyczne, uporządkowane, przywiązujące uwagę do szczegółów i wrażliwe na to, co je otacza.
Najlepszy pomysł... Jadalnia, z której udało się stworzyć dynamiczne centrum domu i ulubione miejsce spotkań, skoncentrowana wokół okrągłego stołu. Dzięki temu, że leży ona na skrzyżowaniu dróg komunikacyjnych, łączy ze sobą pozostałe strefy domu - kuchnię, korytarz ze schodami, salon i strefę kominka. Jest również najbardziej doświetloną przestrzenią. Dobrym rozwiązaniem było zastosowanie na parterze jednolitej posadzki na bazie cementu i żywicy oraz surowego betonowego stropu, co pomogło w uzyskaniu wizualnej harmonii i podkreśliło charakter dziennej części domu. Innym niestandardowym i trafionym materiałem jest użyty do obudowy kominka oraz wnęki okiennej w kuchni spiek kwarcowy, dzięki któremu udało się uzyskać efekt jednolitej gładkiej powierzchni. To naturalny i wytrzymały materiał, który ma wiele zastosowań. Białe drzwi z wysokim panelem górnym oczyściły i rozjaśniły korytarz.
Największe wyzwanie... Podczas projektowania padały ze strony właścicieli różne pomysły dotyczące wyposażenia i materiałów, które chętnie widzieliby w swoim domu. Wyzwaniem było utrzymanie w ryzach przestrzeni, staranne wyselekcjonowanie rozwiązań i produktów, aby tworzyły spójny charakter wnętrza. Ostateczny, zadowalający obie strony efekt wynika w dużym stopniu ze zrozumienia oraz otwartości na sugestie samych inwestorów.
6
GDZIE? pod Łodzią
KTO TU MIESZKA? Czteroosobowa rodzina
ILE METRÓW? 121 m2
Nad salonem góruje betonowy sufit z odciśniętym wzorem rozety. Dalej jest bardziej ascetycznie. Minimalizm i nowoczesna elegancja łączą się tu z zamiłowaniem do surowych i naturalnych materiałów. By zrozumieć to wnętrze, trzeba wsłuchać się w kompozycję kształtów i harmonię kolorów.
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
  CENA: 83,5 ZŁ/opak. ZOBACZ WIĘCEJ
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
  CENA: 83,5 ZŁ/opak. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 59,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
  CENA: 83,5 ZŁ/opak. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 89 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 91,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Chłodny minimalizm
Wczytywanie rekomendacji...