Nowoczesne mieszkanie w Szczecinie

Marcin Wyszomirski Design
Wstępne założenia... W mieszkaniu miało być jasno, dlatego na podłogę wybraliśmy prawie białe panele, a okna przesłoniliśmy zwiewnymi zasłonami, by wpuszczały jak najwięcej światła. Użyliśmy prostych nowoczesnych mebli, jak biała zabudowa w kuchni, kanapa w salonie czy stół w jadalni. Dla nadania przytulności i zindywidualizowania przestrzeni dodaliśmy kilka kolorów w strefie dziennej.
Pomysł na mieszkanie... Styl mieszkania to mieszanka elementów skandynawskich, klasycznych i nowoczesnych. Wyważone proporcje sprawiają, że żaden z nich nie dominuje. Sypialnia mimo szarej tonacji jest bardzo przytulna dzięki tkaninom i eleganckiej tapecie w pasy. Łazienka jest nowoczesna, ale jej sterylny charakter przełamuje nadruk stylowego wnętrza na tapecie. Z kolei salon połączony z kuchnią i jadalnią jest żywy, pełen młodzieńczej energii. Niebieska kanapa i pastelowe krzesła oraz stołki barowe robią w nim naprawdę dobry efekt.
Najlepszy pomysł... Fototapeta na ścianie w łazience. Stanowi efektowne tło dla designerskiej wanny. A dzięki perspektywie, jaką daje widok długiego korytarza z podcieniami, optycznie podwyższa i pogłębia pomieszczenie. Efekt ten potęguje lustro, w którym nadruk się odbija.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem było wykonanie projektu łazienki, by wyeksponować wcześniej zakupioną przez właścicieli wannę.
5
GDZIE? Szczecin, dzielnica Warszewo
KTO TU MIESZKA? Młode małżeństwo
ILE METRÓW? 80 m2
Jego urządzanie zaczęło się od... zakupu wolno stojącej wanny. Właściciele zakochali się w jej nowoczesnej formie i z miejsca kupili. Postanowili jednak poszukać pomocy projektanta, by jak najlepiej zaaranżować ją w łazience i zgrać z wystrojem całego mieszkania. Wyszło wyśmienicie!
Wczytywanie rekomendacji...