Willa w stylu włoskim

 Mood Works
MÓWI ARCHITEKT
Mood Works
Wstępne założenia... Miałyśmy stworzyć komfortową przestrzeń dla całej rodziny, a jednocześnie zachować elegancki styl wnętrza. Przestrzenie wspólne i prywatne łączą się w niebanalną całość. Dolny poziom, współcześnie urządzony i otwarty na ludzi, zorganizowany jest wokół reprezentacyjnego hallu i kuchni z wyspą. Górne poziomy to bardziej intymna i dopasowana przestrzeń, zarezerwowana dla domowników.
Pomysł na mieszkanie... Zainspirował nas styl i historia Włoch. Zależało nam, by dom w Wilanowie przenieść odrobinę w czasy włoskiego renesansu, stworzyć uwspółcześnioną wersję weneckiego palazzo. Ceglana fasada domu nadaje monumentalnego charakteru, a jego wnętrza skrywają meble od włoskich designerów, i przede wszystkim, dobrze zaprojektowane przestrzenie, które płynnie się łączą. To połączenie klasyki i współczesności. Oprócz pięknego wyglądu, całość musiała być dobrze przemyślana, funkcjonalna i dopasowana do charakteru domowników.
Najlepszy pomysł... Piwniczka na wina, do której można wejść bezpośrednio z kuchni. Biała, ceglana ściana i wykonane na zamówienie stalowo – szklane drzwi sprawiają, że ta funkcjonalna spiżarnia idealnie komponuje się z współcześnie urządzoną, otwartą przestrzenią kuchenną. A wino zawsze znajduje się pod ręką.
Największe wyzwanie... To zdecydowanie schody. Zależało nam na niebanalnej i niepowtarzalnej konstrukcji. Schody składają się z dwóch modułów z betonowymi barierkami, które łączą się z horyzontalnie umieszczonymi stopniami. Ich umieszczenie na poziomie okna oraz przezroczysta, szklana barierka sprawiają, że ta część zdaje się być zawieszona w powietrzu.
Wczytywanie rekomendacji...