zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Dom kontrastów

MÓWI WŁAŚCICIEL
Monika Marosz

Inspiracje... Inspiruje mnie styl vintage. Nie zawsze tak było. Długo preferowałam minimalizm i surowe wnętrza. Jednak kiedy w spadku po dziadku odziedziczyłam stary adapter i kolekcję płyt gromadzonych od lat 40., odkryłam nostalgiczny urok stylu vintage. Meble i drobiazgi z poprzedniego wieku stały się moją prawdziwą pasją. Poszukuję ich na targach staroci w kraju i zagranicą: w czeskiej Orawie, na berlińskim Kreuzbergu. Także na Allegro zdarza mi się trafić na prawdziwe perełki, bo w Polsce wciąż nie docenia się mebli z lat 50., 60. czy 70. Sprzęty zestawiam na zasadzie harmonii, czyli w podobnym stylu, albo kontrastowo.
Twoje potrzeby... Dom zaprojektował pod koniec epoki gierkowskiej poznański architekt Władysław Filipiak. Choć zakochałam się w bryle budynku, wnętrza zrobiły na mnie przygnębiające wrażenie – ciemne boazerie i meble, zamknięte pomieszczenia… Nie był to jednak problem. Wiedziałam co zrobić, aby go doświetlić, rozjaśnić i pokazać jego nietypową przestrzeń. Dlatego zaczęłam od wyburzenia części ścian.
Najlepszy pomysł... To przemalowanie boazerii na biało. Nie było to łatwe, gdyż ciemna farba nijak nie dawała się usunąć. Malowanie białą bejcą też nie było skuteczne. Trzeba było tak długo nakładać kolejne warstwy, by wreszcie biel przytłumiła dawny kolor. W efekcie uzyskałam ciepłą szarość, która świetnie współgra z innymi kolorami. To doskonałe tło dla mebli i przedmiotów. Ładnie wyglądają na niej czarno-białe grafiki i zdjęcia. Biały przy szarości staje się bardziej świeży, wrzosowy – delikatniejszy. Podobno świat bez szarych wróbli byłby straszenie smutny. Coś w tym jest.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem było odnalezienie samego domu. Kilka lat temu został wystawiony na sprzedaż. Ogłoszenie pojawiło się na stronie internetowej, ale z powodu sporej powierzchni długo nie było chętnych do kupna. Ofertę więc wycofano. Na stronie zostało jedynie zdjęcie i nazwa dzielnicy. Byłam zauroczona tą fotografią. Postanowiłam spełnić marzenia i przysięgłam sobie, że tu zamieszkam. Przemierzałam dzielnicę wzdłuż i wszerz, aż za którymś razem trafiłam do celu.
Dom kontrastów
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 44,99 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Pokaz slajdów
5
Architekt Monika Marosz
GDZIE? Poznań
KTO TU MIESZKA? Monika z Łukaszem i 3 koty
ILE METRÓW? 310 m2
Monika jest projektantką wnętrz i kolekcjonerką mebli. W sercu poznańskiego Starego Miasta prowadzi sklepik iconic store z biżuterią i dizajnem vintage. W swoim domu łączy wzornictwo skandynawskie z nowoczesnym dizajnem. Nie boi się eklektyzmu.
Dom kontrastów
  CENA: 139 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 199 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Dom kontrastów
  CENA: 189 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 269 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Dom kontrastów
  CENA: 79,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 115 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Dom kontrastów
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 49 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Dom kontrastów
  CENA: 97,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Wczytywanie rekomendacji...