Loft dla studenta

Lokal Studio
MÓWI ARCHITEKT
Lokal Studio
Wstępne założenia... Pierwszą rzeczą, o której pomyśleliśmy wspólnie z właścicielem mieszkania, był demontaż wszystkich ścianek działowych oraz odsłonięcie betonowego sufitu zabudowanego wcześniej płytami gipsowo-kartonowymi. Tym samym zyskaliśmy dużą przestrzeń, w której powstał salon połączony z kuchnią, osobne łazienka i pralnia z garderobą oraz antresola z miejscem do pracy i dużym łóżkiem.
Pomysł na mieszkanie... Od samego początku młody właściciel miał jasne założenia co do charakteru mieszkania. Miało być utrzymane w stylu loft i w tym kierunku konsekwentnie podążaliśmy. Poza betonem, stalą, biegnącymi pod sufitem kablami wprowadziliśmy też drewno w postaci mebli na zamówienie czy podłogi. Ciepłym akcentem jest też pikowany brązowy fotel w części dziennej. W projekcie zadbaliśmy o detale i wysoką jakość wykończenia, dlatego blaty kuchenne oraz łazienkowe zostały wykonane z granitu.
Najlepszy pomysł... Wysokość pomieszczenia pozwoliła na zaprojektowanie antresoli i wydzielenie w ten sposób strefy sypialnianej. Stalowa konstrukcja podkreśliła industrialny charakter wnętrza. Nie chcieliśmy, żeby były to tylko schody z barierką, dlatego zintegrowaliśmy je z regałem na "parterze" oraz ażurową ścianką, która świetnie się nadaje do ustawiania drewnianych skrzynek z kwiatami.
Największe wyzwanie... Dużym wyzwaniem była koordynacja prac związanych z budową antresoli, której wykonanie powierzyliśmy firmie znajdującej się pod Łodzią. Do tej pory nie decydowaliśmy się na takie rozwiązania; zazwyczaj wykonawców szukaliśmy w pobliżu, żeby być na bieżąco w kontakcie. Na szczęście wszystko przebiegło zgodnie z naszymi oczekiwaniami.
9
GDZIE? Kraków
KTO TU MIESZKA? student prawa
ILE METRÓW? 55 m2
Mieszkanie wydzielone z poprzemysłowej przestrzeni aż się prosiło, żeby je urządzić w klimacie loftu. Nowy właściciel nie chciał w nim żadnych kolorów. Poza designerską miętową lodówką i pikowanym brązowym fotelem dominuje czerń stali i surowa szarość betonu. No i oczywiście neutralna biel, która jest świetnym tłem dla ażurowej konstrukcji antresoli.
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Loft dla studenta
Wczytywanie rekomendacji...