zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Pierwsze własne M

NIDUS INTERIORS
MÓWI ARCHITEKT
NIDUS INTERIORS
Wstępne założenia... Komfortowe mieszkanie dla jednej osoby, która na 40 m2 będzie nie tylko odsypiać dni spędzone w korporacji, ale także komfortowo funkcjonować w wolnym czasie i przyjmować licznych przyjaciół. Założyliśmy maksymalne wykorzystanie przestrzeni.
Pomysł na mieszkanie... W projekcie skupiliśmy się na jak największym dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb właścicielki. Przeskalowana sypialnia została zmniejszona i wyposażona w minimum sprzętów - to miejsce wyłącznie do spania i przechowywania garderoby. Łazienka została przearanżowana, by spełniała nie tylko swoją podstawową funkcję, ale też służyła za pralnię, suszarnię i miejsce do przechowywania. Dzięki temu goście nie muszą oglądać zaplecza gospodarczego, a utrzymanie porządku jest o wiele łatwiejsze. Garderoba została poszerzona o kilkanaście centymetrów, dzięki czemu stała się bardziej ustawna i mieści dwa razy więcej rzeczy. Po wyburzeniu ściany ciemnego korytarza powiększyła się przestrzeń dzienna, która łączy salon, kuchnię i jadalnię - miejsca do pracy i towarzyskich spotkań. Specjalnie do tego mieszkania zaprojektowaliśmy funkcjonalne i ładne meble, które pozwoliły maksymalnie wykorzystać potencjał przestrzeni. Elementy stałego wyposażenia zostały połączone ze starannie dobranymi meblami i dodatkami, tworząc wygodne, a przy tym barwne zindywidualizowane wnętrze. Zadbaliśmy o to, by „tło” wystroju było neutralne i dawało właścicielce pole do działania z sezonowymi zmianami. Dzięki temu mieszkanie można odmienić w kilka chwil i nigdy się nim nie znudzić.
Najlepszy pomysł... Przemyślana, multifunkcjonalna zabudowa kuchenna, której forma pozwoliła nam stworzyć dużo więcej niż przestrzeń służącą gotowaniu. Została zaprojektowana tak, by ukryć i zneutralizować piony wodno-kanalizacyjne, wentylacyjne oraz elektryczne, szczególnie uciążliwe i rzucające się w oczy w małych mieszkaniach i zmniejszające ich ustawność. Zabudowanie przestrzeni kuchni do sufitu umożliwia przechowywanie dużej ilości, niekoniecznie tylko kuchennych rzeczy, przy czym nowoczesna, lekka forma nie przytłacza pomieszczenia. Co warte podkreślenia, meble kuchenne w naturalny sposób przechodzą w zabudowę salonu w postaci wysokiej biblioteczki.
Największe wyzwanie... Zmieszczenie na niewielkiej powierzchni wszystkich funkcjonalnych udogodnień, którymi może pochwalić się niejedno mieszkanie o nawet dwa razy większym metrażu, przy jednoczesnym uniknięciu efektu „zagracenia” przestrzeni.
11
GDZIE? Warszawa, Wilanów
KTO TU MIESZKA? młoda studentka
ILE METRÓW? 40 m2
Młoda, energiczna i świetnie zorientowana we współczesnych trendach. Taka jest właścicielka tego mieszkania. Pierwsze własne M w pełni odzwierciedla jej charakter. Przestrzeń ożywiają mocne kolory, które występują w postaci akcentów albo całych powierzchni.
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Pierwsze własne M
Wczytywanie rekomendacji...