zapisz się do newslettera
bądź na bieżąco otrzymuj
  • Aktualne promocje i rabaty
  • Inspiracje wnętrzarskie
  • Pomysły i porady
zapisz
Schowaj
Wyrażam zgodę na przesyłanie informacji handlowej przez Leroy - Merlin Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Targowej 72 środkami komunikacji elektronicznej, z których przesyłania w każdej chwili mogę zrezygnować, lub dokonać zmiany swoich danych wprowadzonych w procesie rejestracji. więcej
dołącz do naszego newslettera
zapisz się

Mieszkanie z oranżerią

Mieszkanie z oranżerią

MÓWI WŁAŚCICIEL
Warsztat Wnętrza

Inspiracje... Inspiruje mnie południe Francji – stąd we wnętrzu dużo ciepłych kolorów, zwłaszcza żółtego oraz granatowych akcentów. Dzięki temu można poczuć nadmorski klimat. Ściany ociepliłam drewnem świerkowym, w kuchni postawiłam żółte krzesła Lago projektu Phillipe’a Starcka, w salonie mam równie słoneczne krzesła z IKEA. Do tego granatowe i morskie dodatki.
Twoje potrzeby... To od początku miała być oranżeria, nie chciałam jednak, by była to typowa bryła zbudowana ze stali i szkła. Chciałam, by kojarzyła się z przytulnym wnętrzem mieszkalnym, a nie z miejscem, gdzie zimują rośliny. Konstrukcja dachu przypomina bardziej strukturę spotykaną w domach mieszkalnych, niż w oranżeriach. Nie chciałam, by dach w całości wykonany był ze szkła, dlatego są w nim tylko okna i świetliki, a nie duże przeszklenia. Nie lubię też zamkniętych przestrzeni, stąd wnętrze ma otwartą formę - kuchnia połączona jest z salonem, a sypialnię od pokoju dziennego oddziela jedynie kotara.
Najlepszy pomysł... Sypialnia ukryta w garderobie – bardzo małą przestrzeń (4 m2) zamieniłam w aneks do spania. Wnętrze od podłogi po sufit wypikowane jest tym samym materiałem, co łóżko. W otwieranym łóżku mieści się schowek na niepotrzebne sprzęty. Ława w jadalni – zajmuje mniej miejsca niż krzesła i dobrze ukrywa kaloryfer. Ława to deska zamontowana w ścianie. Od frontu ma nieregularny, naturalny kształt. Sprawdziła się też lakierowana tapeta w łazience – dzięki warstwie ochronnej jest odporna na wodę, a prążkowana faktura przełamuje monotonię bieli.
Ulubiony przedmiot... Stół w jadalni wykonany według mojego projektu. Od początku wiedziałam, że ma być zrobiony ze starych desek. Znajomy przywiózł mi takie z demontowanego młyna. Deski są grube, powyginane, widać dokładnie fakturę drewna, dzięki czemu powierzchnia stołu jest nieregularna. Deski powoskowałam i włożyłam w stalowe ramy z zespawanych kątowników.
Najgorszy pomysł... Jedyne, czego mi w tym wnętrzu brakuje, to widok na miasto. Mieszkanie jest teraz odcięte od tego co na zewnątrz, a ja lubię, jak za oknem się coś dzieje. Największe wyzwanie: W środku – sprostać ograniczeniom narzuconym przez wysokość. Na zewnątrz – podołać wyzwaniom, które niosło stworzenie ogrodu i tarasów.
Pomysł na mieszkanie... Wnętrze mieszkania jest bardzo niskie – ma 2.3 metra wysokości. Jedynie w części oranżeryjnej jest wysokie na 3 metry. Przy takiej wysokości wnętrze musiało być jasne, by optycznie powiększyć całość. By osiągnąć ten efekt postawiłam na czystą i jasną kolorystykę. Ściany i podłoga są białe. Tę ostatnią pomalowałam farbą Betloux – świetnie kryje beton i mało się ściera. Stare deski podłogowe zostały wycyklinowane i również pomalowane na biało. Nie lubię też górnego oświetlenia – w tym wnętrzu mogłoby zabrać dużo z wysokości. Za listwami przy suficie poukrywałam więc diody LED – tworzą atmosferę i wydobywają fakturę cegły. Głównym oświetleniem są natomiast kinkiety.
7
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Ewa, projektantka wnętrz
ILE METRÓW? 90 m2
Mieszkanie znajduje się w budynku z lat. 30 na Saskiej Kępie. Ewa zajmowała wcześniej niskie, 40-metrowe mieszkanie położone w przyziemiu. Konserwator zabytków zgodził się jednak, by do patio dobudować dodatkową bryłę. Poprzez usunięcie muru oporowego i dobudowanie oranżerii powstało przestronne wnętrze z wysokim i jasnym salonem.
Mieszkanie z oranżerią
  CENA: 18,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 12,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
  CENA: 29,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
  CENA: 69,9 ZŁ/szt. ZOBACZ WIĘCEJ
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
Mieszkanie z oranżerią
Wczytywanie rekomendacji...