Wnętrze z turkusem

 Anna Koszela
MÓWI ARCHITEKT
Anna Koszela
Wstępne założenia... Ten projekt to rewitalizacja istniejącego wnętrza. Wcześniej mieszkanie aż kipiało od kolorów i przypominało wnętrze rodem z Ameryki Południowej. Naszym zadaniem było wprowadzenie ładu i harmonii.
Pomysł na mieszkanie... Turkus to ulubiony kolor pani domu. Zaproponowałyśmy wnętrze białe z akcentami w kolorze kobaltowo – lazurowym. Najważniejszym zadaniem było pogodzenie różnych motywów i stworzenie spójnej całości. Industrialny charakter hallu, który pozostał niezmieniony, ciekawie dopełnia nową, nieco stylową aranżację salonu. Spokojna, stonowana sypialnia rodziców jest dobrą przeciwwagą dla energetycznych akcentów w sypialni dzieci. Pokój chłopców dobrze oddaje klimat i kierunek ich zainteresowań. To zdecydowanie bardziej męska przestrzeń, zdradzająca fascynacje muzyczne, sportowe i kolekcjonerskie.
Najlepszy pomysł... Wiatraki, bo wprowadzają do mieszkania nostalgiczno – południowy klimat. Dzięki nim wnętrze ma to „coś”.
Największe wyzwanie... Początkowo miałyśmy zachować starą podłogę w korytarzu. Wcześniej w tym miejscu były pstrokate kafle. Udało się jednak przekonać inwestorów do białej wylewki epoksydowej, która zdecydowała o industrialnym charakterze strefy wejścia.
4
GDZIE? Warszawa
KTO TU MIESZKA? Małżeństwo w dwójką prawie dorosłych synów
ILE METRÓW? 120 m2
W apartamencie na warszawskiej Ochocie można się poczuć jak na Południu Europy. Architektkom – Annie Koszeli i Marcie Smorowskiej - udało się stworzyć prawdziwie śródziemnomorski klimat – turkus, podsufitowe wiatraki i mocna biel zachęcają do relaksu i wprowadzają leniwą atmosferę.
Wczytywanie rekomendacji...