Holenderski salon Maryli

Holenderski salon Maryli

MÓWI WŁAŚCICIEL
Maryla (addicted-to-passion.blogspot.com)

Inspiracje... Najwięcej inspiracji czerpię z innych blogów, polskich i zagranicznych. Czasami zdarza mi się spędzić na ich przeglądaniu cały wieczór. Dużo dekoratorskich pomysłów znajduję też w holenderskich czasopismach.
Twoje potrzeby... Przede wszystkim musi być wygodnie i praktycznie, a dopiero później ładnie. Lubię, kiedy wszystko jest dobrze zorganizowane i na swoim miejscu. Nie lubię bałaganu.
Najlepszy pomysł... Żółta lampa – to mój własny projekt. Powstała z trzech kijów do miotły zakupionych w sklepie ogrodniczym. Kije przymocowałam wkrętami do okrągłego kawałka drewna, w środku którego wycięłam otwór na żarówkę. Abażur też zrobiłam sama. Zamówiłam sobie zestaw DIY, w którym znajdowały się luźne elementy, dzięki którym sama mogłam ustalić jak wysoka będzie lampa i jaki wzór się na niej znajdzie. Wzorem zajął się mój mąż, który jest grafikiem. Przygotował dla mnie wzór marokańskiej koniczynki. Wydrukowaliśmy go na specjalnej folii, którą okleiliśmy lampę.
Ulubiony przedmiot... Długo szukałam czegoś oryginalnego, co zapełniłoby pustą ścianę za sofą. W końcu wpadłam na pomysł, by ustawić tam drewniany panel pomalowany w geometryczny wzór. Pomysł okazał się trafiony i bardzo przyjemny w wykonaniu. Panel powstał z desek, które sama wcześniej pozbijałam. Następnie pomalowałam je na biało, a kiedy farba wyschła, naszkicowałam ołówkiem romby. Potem zaczęło się oklejanie taśmą, żeby romby były proste, na koniec zostało mi tylko nanieść trzy różne kolory, i gotowe! Trochę zachodu, ale się udało.
Najgorszy pomysł... Każdy pomysł dojrzewa u mnie dość długo, dlatego też te pomysły, które nie są do końca udane, gdzieś tam po drodze odpadają i po prostu ich nie realizuję. Raczej rzadko podejmuję spontaniczne „wnętrzarskie” decyzje.
6
GDZIE? Holandia
KTO TU MIESZKA? małżeństwo
ILE METRÓW? 35 m2
Maryla od 5 lat mieszka w Holandii, gdzie trafiła dzięki mężowi Holendrowi. Ich wspólna pasja do fotografii sprawiła, że Maryla niedawno rzuciła pracę bankowca i została swoim własnym szefem. Bloguje nie tylko o wnętrzach. Na addicted-to-passion.blogspot.com przeczytacie też o podróżach, modzie i gotowaniu.
Holenderski salon Maryli
Holenderski salon Maryli
Holenderski salon Maryli
Holenderski salon Maryli
Holenderski salon Maryli
Holenderski salon Maryli
Holenderski salon Maryli
Wczytywanie rekomendacji...