Loft dla singla

Decoroom
MÓWI ARCHITEKT
Decoroom
Wstępne założenia... Początkowo mieszkanie składało się z czterech pokoi, dwóch łazienek, garderoby i odrębnej kuchni. Było przygotowane z myślą o dużej rodzinie. Jednak po stworzeniu kilku różnych wizualizacji zapadła decyzja, by tę wyjątkową, 73-metrową przestrzeń zupełnie odmienić. Wykorzystano potencjał miejsca i stworzono elegancki apartament dla singla.
Pomysł na mieszkanie... Wnętrza mają charakter luksusowego loftu. O ich stylu decydują oryginalne drzwi, metalowe elementy wyposażenia, np. biurka czy otwartej garderoby w sypialni, betonowa łazienka, lampa wisząca w jadalni i pozostałe oświetlenie. W całym apartamencie zastosowano szynoprzewody z reflektorami zamiast standardowych opraw wiszących. W mieszkaniu dominuje biały kolor w połączeniu z subtelną szarością, elegancką czernią i drewnem na podłodze oraz drewnianymi meblami w niektórych pomieszczeniach. Centralnym punktem mieszkania jest podwieszana ściana, w górnej części której zainstalowano telewizor, w dolnej natomiast obudowany biokominek. Taki rodzaj ściany powstał w tym miejscu, by oddzielić salon od przedpokoju. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, które nie przytłacza przestrzeni, za to subtelnie przesłania strefę dzienną od strony drzwi wejściowych.
Najlepszy pomysł... Doskonałym pomysłem było wyburzenie niektórych ścian i stworzenie otwartej przestrzeni dziennej z wyraźnie zaznaczonymi strefami. Architektka wybrała też bardzo ciekawy dodatek do wyposażenia apartamentu. Są to składane harmonijkowo drzwi ze szkła hartowanego w mlecznym kolorze. Prowadzą one do gabinetu, sypialni i łazienki. Gabinet jest ozdobą tego mieszkania. Stanowi przedłużenie salonu, jednak można go w każdej chwili zamknąć, by zyskać atmosferę sprzyjającą pracy.
Największe wyzwanie... Największym wyzwaniem było przekształcenie mieszkania tak, aby zachować jego funkcjonalność, a równocześnie nadać mieszkaniu klimat nowoczesnego loftu. Praktycznie każda ściana w tym mieszkaniu została wyburzona, co wiązało się także z przeniesieniem wszystkich instalacji. Podczas tych pierwszych prac wnętrza tonęły w kurzu, pyle i brudzie. Jednak efekt, który możemy dziś oglądać, jest oszałamiający i potwierdza tylko to, że warto się trochę ubrudzić, aby otrzymać coś niezwykłego.
13
GDZIE? Warszawa, inwestycja SOHO Factory, ul. Mińska 25
KTO TU MIESZKA? mieszkanie pokazowe
ILE METRÓW? 73 m2
Na warszawskim Kamionku, w sąsiedztwie artystycznego centrum Soho Factory powstają apartamentowce wpisane w klimat dzielnicy. W jednym z nich urządzono wnętrze, które łączy otwartą przestrzeń z industrialną stylistyką. Surowość betonu, metalu i sterylnej bieli łagodzą ciepła drewniana podłoga i eleganckie forniry mebli. Jest też kilka aranżacyjnych niespodzianek.
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Loft dla singla
Wczytywanie rekomendacji...