Mieszkanie w kolorach szarości

 Fantakrea
MÓWI ARCHITEKT
Fantakrea
Wstępne założenia... Miało to być mieszkanie wygodne i sprzyjające odpoczynkowi. Ważne dla właścicielki były dopracowane połączenia kolorystyczne oraz ekspozycja dzieł sztuki we wnętrzu.
Pomysł na mieszkanie... Podczas pracy nad projektem czerpałam inspiracje z bardzo różnych źródeł, także z mody, malarstwa, przyrody. Założeniem były odważne i niebanalne zestawienia kolorystyczne z bazą różnych odcieni szarości, które określiłam jako „kolory burzowego nieba”. Świetliste szarości ścian, połyskliwy grafit frontów kuchennych i „gęsty” popiel tkanin kanapy oraz dywanu dopełniłam ciepłym drewnem wiązu na podłodze, a dla efektu skontrastowałam z odcieniami żółcieni, szmaragdowej zieleni i z gamą błękitów. Wszystkie okna mieszkania z widokiem na ogródek wychodzą na południowy zachód, mieszkanie jest zatem mocno nasłonecznione od południa do wieczora. Wpadłam na pomysł pomalowania ścian z oknami na mocne, choć złamane kolory i zawieszenia na nich prostych zasłon w zbliżonych kolorach. W ten sposób powstał rodzaj monochromatycznego „reliefu”, dzięki któremu wysokie tarasowe okna zostały jeszcze bardziej wydobyte. Kontrast pojawia się także w obszarze użytych materiałów. Rozmaite odcienie barw i różne faktury doskonale dopełniają się także w sypialni i łazience, gdzie zastosowałam inne kolory, choć z tej samej palety.
Najlepszy pomysł... Meble na zamówienie. Subtelne zestawienia kolorystyczne, gdzie każdy odcień ma znaczenie i pół tonu różnicy jest nie do przyjęcia, sprawiły, że trudno było znaleźć satysfakcjonujące gotowe meble. Stąd pomysł, żeby wykonać je na zamówienie. Komoda do salonu została specjalnie zaprojektowana w kolorze mocnego żółcienia. Działanie tego energetyzującego koloru równoważą szmaragdowa zieleń i błękit pojawiające się w dodatkach. Do łazienki zaprojektowano fioletową szafkę pod umywalkę, która kontrastuje ze stylową złotą ramą lustra. Srebrna metaliczna podłoga podkreśla minimalizm mebla.
Największe wyzwanie... Największe wyzwanie wiązało się z najlepszym pomysłem. Sporo czasu zajęło dobranie tych jedynych odpowiednich odcieni kolorów dla mebli na zamówienie. Na szczęście mogłam liczyć na pomoc i cierpliwość wykonawcy.
8
GDZIE? Warszawa Wilanów
KTO TU MIESZKA? singielka
ILE METRÓW? 58 m2
Antracytowe obicie kanapy, grafitowa zabudowa kuchni, popielate drzwi i stalowoszare ściany... To nowoczesne mieszkanie dowodzi, że szarość niejedno ma imię. A do tego lubi towarzystwo drewna i kolorów.
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Mieszkanie w kolorach szarości
Wczytywanie rekomendacji...