Wzory i pastele

Wzory i pastele

MÓWI WŁAŚCICIEL
Agnieszka (mrspolka-dot.com)

Inspiracje... Najbardziej inspirują mnie blogi, głównie skandynawskie, ale coraz częściej też rodzime. Śledzę portale o wnętrzach, magazyny, katalogi ulubionych marek, instagram, pinterest – wyłapuję tam nowe pomysły, kolory, aranżacje, przedmioty i układam po swojemu. Uwielbiam styl skandynawski, zarówno w bardziej surowym, czarno - białym wydaniu, jak i jego pastelowe oblicze - staram się oba te wcielenia łączyć w swoim mieszkaniu.
Twoje potrzeby... Chciałam, by wnętrze było przede wszystkim harmonijne, jasne i uporządkowane. Staram się to osiągać, mimo wielkiej słabości do pięknych przedmiotów. Potrzebuję też przestrzeni i oddechu - to dosyć trudne do osiągnięcia na tak niewielkim metrażu. Duża, otwarta kuchnia z jadalnią powstała z połączenia dawnej kuchni i małego pokoju. Jest centrum mieszkania – nie tylko tam jemy, to również miejsce spotkań i zabaw. Dzięki temu największy pokój jest odciążony z funkcji salonu, to także nasza sypialnia, ale nie czujemy się tam jak na kanapie u znajomych. Teraz to już bardziej nasz pokój, wprawdzie pełni różne funkcje, ale nie jest ta reprezentacyjny jak zwyczajne salony.
Najlepszy pomysł... Wyburzenie ścian - połączenie kuchni z pokojem i otwarcie jej na przedpokój. Dzięki temu mieszkanie wydaje się większe, zyskaliśmy też świetną przestrzeń, w której toczy się nasze rodzinne życie.
Ulubiony przedmiot... To niemożliwe, żebym wskazała jeden! Kocham wszystkie moje kubeczki, garnuszki i talerzyki, każdy emaliowany dzbanuszek, każdą poduszkę i kosz. Ostatnio nasiliła się nieco moja miłość do czarno-białych przedmiotów - najświeższa miłostka to zestaw matrioszek od Sketch.Inc.
Najgorszy pomysł... Panele na podłodze - już nigdy nie zdecyduję się na poświęcenie jakości, żeby przyśpieszyć remont i obniżyć koszty.
7
Źródło Mrs. Polka Dot
GDZIE? Gdańsk
KTO TU MIESZKA? rodzina z dwójką dzieci
ILE METRÓW? 53 m2
Agnieszka to blogująca mama dwóch córek. Kiedyś marzyła, by zostać architektem wnętrz, dziś o nich pisze na blogu Mrs Polka Dot (www.mrspolka-dot.com). Uwielbia skandynawskie wzornictwo, ładnie zaprojektowane przedmioty i dobre jedzenie. Jej własne mieszkanie pełne jest pastelowych dodatków i pięknych wzorów.
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wzory i pastele
Wczytywanie rekomendacji...