Dom w stylu skandynawskim

Dom w stylu skandynawskim

MÓWI WŁAŚCICIEL
Ana (www.any-thing.pl)

Inspiracje... Jestem bardzo zmienna jeśli chodzi o dodatki i style panujące w domu. Łączy je zdecydowanie jedno - zamiłowanie do jasnych przestrzeni rodem ze Skandynawii, prostoty i geometrii oraz starego i nowego drewna, z którym pracuję zawodowo. Różne style łączą spójne kolory, biel, szarości i czerń. Prowadząc bloga po części wnętrzarskiego, na co dzień stykam się z pięknie urządzonymi i wysmakowanymi wnętrzami. Śledzę wnętrzarskie nowinki, także ze względu na moją pracę, ale staram się iść własną drogą i stworzyć wnętrze, które będzie mnie definiować.
Twoje potrzeby... Połączenie estetyki i funkcjonalności. Lubię i mam potrzebę otaczania się pięknymi przedmiotami i po pierwszym zachłyśnięciu się ich ilością, teraz stopniowo ograniczam wnętrzarskie zakupy i dodatki w moich wnętrzach. Zwracam uwagę na detale, wykończenie i sposób wykonania. Sama jestem rzemieślnikiem, dlatego cenię produkty wykonane przez małe manufaktury, które robią je dokładniej i dbają o każdy, nawet najmniejszy detal.
Najlepszy pomysł... Piec kaflowy i stary drewniany stół w salonie. Kominek został postawiony przez prawdziwego zduna i użyto przy jego budowie ręcznie wypalanych kafli stosowanych w tego typu piecach. Udało nam się połączyć starą technikę z nowoczesnym wzornictwem. Teraz kominek jest nie tylko piękny, ale też bardzo funkcjonalny, gdyż bardzo długo oddaje ciepło i możemy używać go do ogrzewania sporej powierzchni salonu. Stary stół kupiliśmy w komisie, odnowiliśmy go sami i teraz razem ze starymi odnowionymi szkolnymi krzesłami, jest centrum dowodzenia w naszym domu. Przy nim jemy, rozmawiamy, spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi, bawimy się i gramy z dziećmi, a nawet odrabiamy lekcje.
Ulubiony przedmiot... Jestem bardzo sentymentalna i z wieloma przedmiotami łączą mnie dobre wspomnienia. Najcenniejszym meblem w domu jest dla mnie szafka nocna mojego dziadka, która służy teraz mojej córce, czyli jego prawnuczce. Syfony i butelki z korkiem, które podarował mi mój tata. Lubię otaczać się przedmiotami, które coś dla mnie znaczą i mają już swoją historię.
Najgorszy pomysł... Meblowanie wszystkich pomieszczeń "na raz", zaraz po przeprowadzce. Gdy zamieszkaliśmy tu dziewięć lat temu, wszystko chcieliśmy urządzić od razu. Wiele decyzji podjęliśmy zbyt szybko i w efekcie pojawiło się mnóstwo mebli z płyty w okropnym kolorze wenge i wiśni oraz beżowe kafle zamiast ciepłego drewna. Teraz już od kilku lat sukcesywnie i powoli zmieniamy każde pomieszczenie. Najpierw amatorsko tworzę jego projekt w 3D, dobieram kolory, dodatki i meble, a potem powoli wprowadzamy projekt w życie. Słowo "powoli" jest tu najistotniejsze.
4
Źródło Wymarzony dom Any
GDZIE? okolice Szczecina
KTO TU MIESZKA? małżeństwo i dwójka maluchów
ILE METRÓW? 170 m2
Dla Ani blog (www.wymarzonydomani.blogspot.com) miał być dziennikiem zmian, jakie zachodzą w jej domu. Ale jak sama mówi, to nie jest blog wnętrzarski lub lifestylowy, bo pisze też o sobie. Woli określenie „homestylowy”. Wnętrzarska pasja szybko zmieniła się w nowy zawód – Ania od roku projektuje przedmioty z drewna i sprzedaje je pod szyldem AnyThing, czyli rzeczy Any (www.any-thing.pl). Swój dom urządziła w stylu skandynawskim, z dużą dozą klasyki i obowiązkowo drewna.
Wczytywanie rekomendacji...