U Jasia i Natalki

U Jasia i Natalki
Jaś i Natalka to rodzeństwo z niewielką różnicą wieku, bo raptem półtora roku. Ich pokoje pierwotnie były dwoma małymi klitkami, jednak ze względu na potrzebę dużej przestrzeni do wspólnego spędzania czasu, ściana między nimi została wyburzona.
0
U Jasia i Natalki

Zainspirowani japońskimi wnętrzami, które zmieniają się za sprawą mobilnych ekranów, ich rodzice zastąpili mur wbudowanymi przesuwnymi drzwiami. Miały za zadanie rozdzielać towarzystwo na czas snu. Jednak dzieci źle znosiły rozłąkę i samodzielnie postanowiły zarządzić swoją przestrzenią przesuwając wspólnymi siłami łóżko. I tak powstały oddzielne sypialnia i bawialnia.

Nie jest łatwo na małej przestrzeni ustawić dwa łóżka i stworzyć kącik zabaw dla dziewczynki i chłopca. Tutaj dużą pomocą okazała się stała zabudowa szaf, która chowa bałagan i wprowadza spójny element do obu przestrzeni. Pozostałe elementy są mobilne i można je w dowolny sposób aranżować. Dzięki temu mimo, że pokoje dość często się zmieniają, ich charakter pozostaje ten sam.

Jaś i Natalka czują się dobrze w swojej przestrzeni. Odpowiada na ich zmienne potrzeby, podążą za pomysłami. Skutecznie łączy niezbędne funkcje. Tu można spać, bawić się, rysować lub szaleć w bitwie na poduszki.

 

Zdjęcia Roomor.

Więcej na stronie Ładne Bebe.

Ładne Bebe - serwis stworzony przez Małgosię Jakubowską i Marysię Bator. Z małego bloga rozrósł się do opiniotwórczego serwisu dla fajnych rodziców i dzieci. Dla nas piszą o dobrym designie i ciekawych inicjatywach. Lubią to co polskie i oryginalne.
Wczytywanie rekomendacji...