Idealne miejsce do nauki

Idealne miejsce do nauki
Wygodne biurko, ergonomiczne krzesło, dobre oświetlenie. Kryteria urządzania kącika do nauki dla dziecka są całkiem jasne. A jak je pogodzić z indywidualnym stylem, niepowtarzalnym klimatem czy wyrazistym charakterem wnętrza? Oto kilka inspirujących propozycji.
0
Idealne miejsce do nauki

Biurko z lat 60.

 

TABLICA POD RĘKĄ

Biurko z pochyłym pulpitem jak w desce kreślarskiej to efektowny i wygodny mebel. Ten ze zdjęcia pełni w dodatku rolę tablicy. Można samemu pomalować blat biurka, nawet tradycyjnego, i uzyskać podobny rezultat. Pomysł jest o tyle fajny, że dziecko może na bieżąco notować ważne informacje albo ćwiczyć zapamiętane wzory matematyczne.

Dziecięce biurko z tablicowym blatem

 

 

      

 

 

 BIURKO-BLAT I DUŻO SCHOWKÓW

Lekki biały blat mocowany wzdłuż dwóch krawędzi do ściany zajmuje minimum miejsca. Dzięki temu mieści się pod nim mobilny kontener z półkami i szufladami. Gdy biurko jest używane, mebel wyjeżdża w bok. Dużo miejsca do przechowywania jest również nad blatem, gdzie zamontowano proste półki, które można przesłonić przesuwanym frontem z pleksi.

Biurko w pokoju dziecka

 

 

    

 

 

 NAROŻNE BIURKO 

W tym pokoju dziecięcym strefę do nauki i prac plastycznych urządzono jednym prostym meblem. Białe narożne biurko to wyposażenie typowe dla biur, ale w to wnętrze wpisał się idealnie. Jest neutralny, dlatego cała uwaga skupia się na kolorowych pudełkach i pojemnikach, które ustawiono na jego blacie. Jak widać na zdjęciu, przestrzeń pod spodem też można efektywnie zagospodarować.

Sypialnia dziecięca ze stylowym metalowym łóżkiem

 

 

      

 

 

RZĘDY PÓŁEK

Równoległe linie białych półek na granatowym tle ściany same w sobie wprowadzają wrażenie ładu. A tu jeszcze dodatkowo porządek zapewniają tekstylne pojemniki oznakowane kolorowymi karteczkami. Dzięki nim uczeń w sekundę znajduje potrzebne ołówki, farby czy inne akcesoria. Zwróciliśmy uwagę na ciekawy szczegół aranżacji – pojemniki na kredki zrobione z papierowych torebek. Pomysł dziecinnie prosty do podrobienia!

Przechowywanie w dziecięcym pokoju

 

 

      

 

 

KĄCIK POD SKOSEM

Dzięki zagospodarowaniu kącika pod skosem, powstał zaciszny aneks do nauki dla starszego dziecka. Oprócz regulowanej lampy biurkowej, wygodzie służą praktyczne pojemniki na przybory, zamontowane tuż nad blatem. Więcej miejsca do przechowywania dostarczają półki-kubiki zawieszone na ścianie. Mniej reprezentatywne rzeczy mają swoje miejsce w sąsiadującej z biurkiem komodzie.

Biurko w pokoju dziecka

 

 

           

 

 

BIURKO POD ŁÓŻKIEM PIĘTROWYM

Łóżko piętrowe zintegrowane z biurkiem to ciekawe kompaktowe rozwiązanie. Przyda się zwłaszcza w małym pokoju. Lekka konstrukcja mebla nie blokuje swobodnego dostępu światła dziennego. A blat jest na tyle szeroki, że może przy nim siedzieć dwójka dzieci. Dopełnieniem aranżacji są kontenerek na kółkach, który można dowolnie przestawiać, i komoda z szufladami na artykuły biurowe.  

Łóżko piętrowe z biurkiem

 

 

      

 

 

W STYLU RETRO

Wyszukane w komisie czy na targu staroci biurko będzie źródłem niepowtarzalnej aranżacji. Warto się za takim okazem rozejrzeć, bo choć wysłużone, z pewnością okaże się solidniejsze niż dzisiejsze meble z płyty. Urzekły nas śliczne drewniane przegródki zawieszone na ścianie. W takim organizerze można posegregować zeszyty, notatniki czy różnego rodzaju karteczki do zapisków. W charakterze pojemników na ołówki czy pędzle warto wykorzystać stare szklanki, kolorowe puszki czy ceramiczne kubki. 

Miejsce do nauki w pokoju dziecka

 

 

      

 

 

Przeczytaj także:

POMYSŁ NA BIURKO DLA DZIECKA

LAMPA KREŚLARSKA NA BIURKU DZIECKA

PRZYBORNIK NA BIURKO DIY

Na blogu piszemy o tym, co nas ciekawi i inspiruje. To miejsce na pomysłowe wnętrza ze świata i designerskie znaleziska.
Wczytywanie rekomendacji...